Városmajori Szabadtéri Színpad
Kristály Színtér embléma
YouTube ikon  Instagram ikon  facebook ikon
Városmajori Szabadtéri Színpad
Kristály Színtér
Soharóza-Halas Dóra-Nagy Fruzsina-Bartha Márk-Fekete Ádám: Az Ügy

Soharóza-Halas Dóra-Nagy Fruzsina-Bartha Márk-Fekete Ádám: Az Ügy

2020. augusztus 1. szombat 21:00

Színlap

Extravagáns jelmezekkel és kortárs zenével érkezik a bürokrácia útvesztőit firtató, Az ügy című formabontó előadás a Városmajori Szabadtéri Színpadra.

Az Ügy koncepciója Kodály Zoltán Székelyfonó című daljátékának alapötletéből és formájából ered: egy népdalokból építkező etűdsorozatban mutat képet a jelenlegi magyar társadalomról. Az alkotók korunk városának jellemző intézményébe invitálják a nézőt: egy hivatal napi működésnek, az ott sűrűsödő ügyes-bajos eseményeknek leszünk szemtanúi.

Reggelente még sterilen áll a hivatal az ügyeiket intézni vágyó lakosok hullámai előtt, de az ügyfelekre nem kell sokat várni. Az Ügy hivatalában sorra érkeznek a hazai hétköznapok mindenki által jól ismert figurái: egyesek csekket jönnek befizetni, mások sokadjára próbálnák módosítani a lakcímkártyájukat, néhány pocakos kismama pedig GYES-re regisztrálna. Az ügyintézés darálói azonban kizökkenthetetlenül és csigalassúsággal forognak, félő, hogy az egyszerű kérelmeket is elnyeli a bürokrácia feneketlen lefolyója.

Az alkotók által catwalk concertnek elnevezett műfaj egyszerre színház, koncert és divatbemutató. Nagy Fruzsina koncepciójában a sárga csekkek ruhaként köszönnek vissza a színpadon népdal-áriáikat éneklő modelleken. Produkcióikat/ A produkciót Bartha Márk „Defa” elektronikus alapjai és Cuhorka Emese koreográfiái foglalják keretbe.

Műsoridő: 70 perc

A Catwalk Concert Productions és a Soharóza közös előadása

Közreműködők

A Soharóza egy kísérleti énekegyüttes, amely Halas Dóra vezetésével 2008 óta játszik hangokkal, különböző zenékkel és zajokkal, az emberi testtel és a térrel, így hozva létre rendhagyó, műfajilag besorolhatatlan előadásokat. A csoport fő ismérve a közösségi zeneszerzés- vagy szerkesztés, amely során a kórustagok nem csak előadóművészként, hanem társalkotóként vesznek részt a projektek létrehozásában.

Folyamatosan megújuló és bővülő repertoárjukat extrém helyszíneken mutatják be, énekeltek már barlangban, elhagyott vagy épp működő törökfürdőben, a Kelenföldi Erőmű vezérlőtermében és társasházak belső udvarán is. Ugyanakkor megfordultak ismert fesztiválokon, felléptek az Operaházban, részt vettek különböző flashmobokon Budapest utcáin és a Sziget fesztiválon, a berlini nagykövetségen, sőt egy macedón kórusversenyen is.

A kórus motorja, zenei vezetője a Zeneakadémián doktorált Halas Dóra, Lantos Rezső-díjas karnagy. Doktori disszertációjának témája a kórusimprovizáció, amiből kiindulva igyekszik összerakni a kollektív komponálás (KOMP néven, gyerekeknek Kiskomp) módszertanát és feltárni a közös alkotás és zenélés lehetőségeit. Alkalmazott zenészként színházi produkciókban vesz részt, emellett több amatőr kórust alapított és vezet a mai napig. A Soharóza a mániája.